Одна із проблем, з якою стикаються лижники на горбах полягає в суперечливих думках почутих від інших лижників. Як обробляти горби? Якщо послухати ваших друзів, є стільки різних способів робити це, скільки горбів на схилі: розвертати лижі на верхівці горба, по улоговинках між ними, поглинати горби як амортизатор, робити укол палицею жорсткіше, тримати стопи ближче одна до одної. Всі ці тактичні дії можуть бути правильними, але вони не дають вам єдиного уявлення, методики, яка працювала б завжди, – незалежно ні від чого. Більшість виглядають як якийсь трюк, який може допомогти вам зробити одну конкретну річ, але вони рідко можуть дати лижникові фундаментальну основу техніки, в якій він очевидно має потребу.
Друга серйозна проблема, що стоїть перед потенційними могулістами полягає в тому, що ці снігові замети на відміну від решти схилів є досить серйозними перешкодами, що заважають вам виконувати повороти там і тоді, коли ви хочете. Горби вимагають гнучко варіювати радіус, форму і ритм поворотів. Для деяких лижників це є головною проблемою. Багато лижників, навіть не помічаючи цього, прагнуть виконувати один тип поворотів – незалежно від того, де вони знаходяться. Багато лижників також прагнуть виконувати повороти там, де це простіше зробити: після невеликого пагорба, який допомагає їм розвантажити лижі, або просто там, де їм це зручно. На горбах ці лижники вимушені робити повороти невеликого радіусу, причому так часто, як горби з’являються під ногами. Радіус повороту, і місце його виконання, не підлягають обговоренню.
Іншою серйозною проблемою на горбах є страх. Жоден просунутий лижник, ніколи не признається, що злякався декількох невеликих пагорбів. Але багато просунутих лижників часто лякаються настільки, що роблять неефективні рухи. Оскільки горби викликають у лижників безліч проблем, багато лижників підходять до горбистого схилу з неусвідомленим (а може бути і усвідомленим) очікуванням падіння або втрати управління. Коли лижники чогось бояться, вони діють одноманітно – намагаються рухатися туди, де безпечніше.
Передчуваючи проблеми на схилі, лижник може подумати, що найбезпечніше місце – ближче до схилу, вгору. Якщо лижі такого зляканого лижника повернені вниз в долину, він прагне нахилитися назад, на п’яти, щоб бути від лякаючої небезпеки внизу якнайдалі. Якщо він завершує поворот траверсом впоперек схилу, він можливо нахиляється у бік внутрішньої лижі, знову у бік схилу. Він навіть може обернутися лицем до схилу. Метод, який ми обговоримо далі, повинен допомогти таким лижникам на горбистих схилах уникнути страху.
Якщо ви подивитесь на профіль типової могульної траси, страх перед горбами стане цілком зрозумілим. Вони як маленькі гори по всій поверхні схилу, і такий рельєф дуже сильно варіюється. На верхівці горба кут може бути нульовим. На передньому схилі ви можете навіть зіткнутися із зворотним ухилом. а на зворотному схилі горба кут може бути вельми значним. Ця конфігурація проблем у лижників, які нездатні пристосуватися до горбів і уникнути рваного стоп-старт ритму, викликаного гальмуванням на передньому схилі горба і подальшим різким прискоренням на його зворотному схилі.
На додаток до профілю самого схилу, стан снігу на горбистій трасі також варіюється дуже широко навіть в межах одного горба. Передній схил горба затримує м’який сніг, а зворотний схил часто майже очищений від снігу або розкатаний до льоду зляканими лижниками, які спускалися по ньому боковим зісковзуванням. Інколи улоговинки заповнені наметеним вітром або знесеним із зворотних схилів розташованих вище горбів свіжим снігом. Це може бути складною перешкодою для лижника, який зісковзує боком прямо в замет, чекаючи твердого покриття.
Нахил назад на горбах може бути викликаний страхом, але може перерости в погану звичку.
Нахил до схилу в кінцевій фазі повороту і засильний розворот тіла обличчям в сторону від траси можуть обмежувати потенціал лижника.
a) дуже крутий участок, часто льодовитий, b) ложбинки часто мають м’який сніг, c) передній схил горба може мати від’ємний нахил
Лижники, у яких проблеми із горбами зазвичай відносяться до одного з декількох типів. Деякі набирають швидкість з кожним поворотом, поки не досягнуть деякої критичної швидкості, у цей момент вони роблять якийсь рух або падають. Звичайно це рух – аварійна хокейна зупинка або траверс безпеки на високій швидкості у напрямку краю траси. Інші лижники наче зжимаються, навіть коли досягнута критична для них швидкість, і спускаються так, поки не досягнуть кінця схилу. Часто така техніка відмічена відскоками від верхівок горбів, невеликими стрибками по всьому спуску. Ще один тип лижників не в змозі починати поворот там де хочуть, або не встигають завершити поворот вчасно, і закінчують Z-образною траєкторією із зв’язаних траверсів. Інші використовують дуже повільну і боязку техніку “підкрадання” до верхівки горба, а потім бокового зісковзування по його зворотному схилу. Всі ці лижники досягають кінця траси, але цей шлях вниз зазвичай не приносить їм великого задоволення.