Коли ви черговий поворот після гасіння швидкості на передньому схилі горба, ви розкантовуєте лижі і направляєте їх у бік горба під вами. Важливо підтримувати контакт лиж з снігом, натискаючи на язичок черевика і подушечки пальців, щоб носки лиж опускалися до заднього схилу горба і в улоговинку, що веде до наступного горба. Легко перевірити, чи правильно ви направляєте лижі в улоговину: якщо носки ваших лиж відриваються більш ніж на 10 см від снігу, ви ймовірно недостатньо завантажуєте їх.
Експерт в могулі свій маршрут по горбах як зигзаг з зверху вниз по схилу, приблизно як застібка “блискавка”. Виберіть собі подібну лінію на схилі, і використовуйте її. Чим більш симетричну траєкторію ви виберете, тим простіше буде ваше завдання.
Робота палицями грає важливу роль в могулі, проте ви рідко помічаєте її, тільки тоді коли робите щось не так. Ключ до правильної роботи рук – швидко, легко і попереду. Ви повинні бачити свої руки весь час. Після уколу палицею на верхівці горба відсмикуйте зап’ястя, неначе ви прибиваєте щось молотком. Це дозволить палиці продовжувати рухатися вперед, залишаючи руки попереду вас, і не дозволяючи їм волочитися позаду, як це роблять п’яти лиж. Якщо дозволити руці і палиці залишитися ззаду, це приведе вас в задню стійку, і зробить неможливою підтримку контакту носків лиж снігом. Тримаєте ваші руки в полі зору.
Коли ви вибирати прямішу траєкторію серед горбів, використовуючи гнучкість своїх лиж і черевик, згинання і розпрямлення ніг для контролю швидкості, ви можете , що контакт носків лиж з горбом піднімає вгору фонтан снігу. Коли ви агресивно направляєте носки лиж на передній схил горба, снігові фонтанчики потраплятимуть вам в обличчя. Зверніть увагу на це як на ознаку досягнення високого рівня в могулі.
Основна стійка могуліста
Правильне положення тіла лижника в могулі
Амортизація горбів (могулів)
Як правильно долати горб (могул)?
Уколи палицями
Основи могульного стрибка
Контроль швидкості у могулі